Motocykle według Prawa o ruchu drogowym to pojazdy samochodowe zaopatrzone w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm³, dwukołowe lub z bocznym wózkiem – wielośladowe.

Posiadając prawo jazdy B można bez żadnych dodatkowych egzaminów podróżować motocyklem o pojemności do 125 ccm. Wystarczy, że posiadasz uprawnienia od co najmniej 3 lat. Po co zatem stać w korkach, skoro można oszczędzać czas i pieniądze?

Motocykle 125, zwłaszcza spełniające normę emisji Euro 4 spalają 2-3 litry benzyny na setkę. To często trzykrotnie mniejsza wartość w porównaniu z samochodem. Dlatego zakup jednośladu możesz potraktować jak inwestycję, która zwróci się po 2-3 sezonach jazdy w zależności od ilości przebytych kilometrów. Motocykl 125 idealnie nadaje się do jazdy w korkach. Niewielkie rozmiary, niska masa i optymalna ilość mocy. Waży około 115 kg. Poradzi sobie z nim bez problemu kobieta. Jazda w korku jest bezpieczna, pod warunkiem zachowania pewnej dozy ograniczonego zaufania i rozwagi. Jednocześnie zgodna z przepisami przy odpowiedniej sygnalizacji manewrów i poszanowaniu oznaczeń poziomych. Współczesne motocykle tej klasy są w stanie dawać mnóstwo radości z odkrywania bliższych i dalszych okolic.

Motocykl 125 nie różni się niczym od większych maszyn. Każdy kilometr to nowe doświadczenia i poprawianie swoich umiejętności. To idealny sposób na przygotowanie się do egzaminu na prawo jazdy kat. A i „awansu” w przyszłości. Motocykl to także nowe znajomości i nowy sposób na spędzanie wolnego czasu poza miastem.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą motorowerów oraz skuterów 125