Skuter to lekki, obudowany motorower. Przy budowie skutera na pierwszym miejscu, przed osiągami stawia się wygodę i praktyczność. Małe koła i niska prędkość maksymalna sprawiają, że skutery są użyteczne w ruchu miejskim.

Do ich prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii AM. Można je uzyskać po ukończeniu 14 roku życia. lub innej kategorii upoważniające do kierowania pojazdami mechanicznymi. Osoby, które skończyły 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku mogą poruszać się pięćdziesiątkami bez prawa jazdy.

Dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa, niskiej cenie i dużej mobilności w mieście są alternatywą dla samochodów. Każdy nowoczesny skuter posiada automatyczne sprzęgło i bezstopniową skrzynię biegów. Najbardziej popularne to skutery tzw. pięćdziesiątki. Mają one blokadę uniemożliwiającą rozwijanie prędkości powyżej 45 km/h.  Jeżeli chcemy poruszać się skuterem po drogach publicznych, powinno się go zarejestrować i ubezpieczyć. Skuter musi mieć aktualne badanie techniczne.

W prawie o ruchu drogowym nie znajdziemy definicji skutera. Można powiedzieć, że skuter to tylko rodzaj nadwozia. Te pojazdy zgodnie z ustawą zaliczane są do motocykli lub motorowerów, w zależności od parametrów danego modelu.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą motorowerów oraz motocykli 125